Jak investovat do akcií pro začátečníky

zásoby

Pokud máte zájem dozvědět se, jak investovat do akcií pro začátečníky, existuje mnoho možností. V následujícím textu však vysvětlíme několik jednoduchých kroků, které mohou amatérskému investorovi pomoci vydat se na cestu k informovanějšímu investování.

Krok 1: Určete svou toleranci k riziku

Krok 1: Určete svou toleranci k riziku

Prvním krokem, jak investovat do akcií pro začátečníky, je určení vaší tolerance k riziku. Jedná se o míru rizika, která vám v rámci vašich investic vyhovuje (volatilita atd.). Můžete to udělat tak, že se sami sebe zeptáte, co byste byli ochotni ztratit, kdyby se vše zvrtlo. Pokud je odpověď „všechny mé peníze“ nebo něco podobného, pak investování nemusí být pro vás.

Krok 2: Otevřete si makléřský účet

Své peníze budete potřebovat někam uložit, proto si otevřete makléřský účet. Ujistěte se, že se jedná o renomované společnosti, které nabízejí nízké náklady na obchodní provize.

Krok 3: Rozhodněte se, kam chcete investovat své peníze.

Rozhodněte se, kam chcete investovat své peníze.

V současné době je k dispozici mnoho různých typů investic, včetně akcií, dluhopisů, podílových fondů a ETF. Pro začátečníky, kteří chtějí investovat do akcií pro začátečníky, je nejlepší začít s indexovým fondem nebo fondem obchodovaným na burze (ETF).

Krok 4: Prozkoumejte společnosti, které vás zajímají

Nyní, když máte nastavenou svou toleranci k riziku a makléřský účet, je čas prozkoumat všechny společnosti, do kterých chcete investovat. Nejlepší je hledat společnosti, které jsou dobře zavedené, mají historii růstu a berou vážně vstupy investorů. To můžete udělat tak, že si přečtete jejich čtvrtletní zprávy o výdělcích, zpravodajské články o společnosti nebo si promluvíte s makléřem.

 

Napsat komentář