Nejlepší tipy, jak vybrat brokera v roce 2022

V dnešních dobách se stává obchodování na burzách stále dostupnějším. Vděčíme za to zejména stále jednodušší dostupnosti, návodům a online informacím, ale také mnoha broker platformám, které jsou dnes přizpůsobené také úplným začátečníkům. Může se to celé zdát jako opravdu velmi jednoduché a po technické stránce opravdu ano, nicméně na začátečníky přesto čeká často podceňovaný první krok – výběr kvalitního brokera.

V dnešním internetovém prostředí existuje celý řada brokerů, někteří jsou přizpůsobení také retail klientům, jiní jsou naopak pro profesionální brokery. Mnohokrát se může jednat také o mezinárodní banky, které mohou mít přísnější podmínky vstupu, jiné broker platformy se mohou zaměřovat na specifické produkty, jiné na rozšíření portfolio. A takto je možné postupovat dále. Brokerské společnosti jsou mnohé a obchodník si tak musí uvědomit, co vlastně hledá a následně se řídit několika důležitými faktory.

Zaměřte se na bezpečnost

Zabezpečení je naprosto klíčové. Vybraná broker platforma musí disponovat licencí a regulacemi nejen od předního a důvěryhodného regulačního úřadu, ale také jurisdikce. Čím více jurisdikcí reguluje brokera, tím důvěryhodnější platformou vybraný broker je. Vyplatí se kontrolovat také samotné zabezpečení, tedy ochranu osobních a finančních údajů. Neméně je však důležité zabezpečení prostředí, ve kterém k tomuto přenosu dochází, například přes šifrování a nejmodernější bezpečnostní protokoly a technologie.

Myslete na portfolio

Pokud se člověk zaměřuje na vyber brokera, je nutné myslet na vlastní zájem o obchodování a směr portfolia. Čím různorodější je portfolio, tím více možností obchodník má, ale také tím více jistot. To však nemusí být vždy k prospěchu, zejména v případě úplných nováčků. Zatímco některé broker platformy nabízí specifická aktiva pro obchodování (například Forex obchodování), jiné platformy mohou nabízet také další komodity, energie, kryptoměny nebo pohonné hmoty a další. Nabídka brokera je tedy ještě před registrací obchodního účtu velmi důležitá.

Mobilní platformy budoucnosti

Moderní doba si často žádá moderní řešení. Proto mnoho moderních broker platforem šitých začátečníkům na míru poskytuje možnost mobilního tradingu – zjednodušeného na tu nejjednodušší a nejvíce přátelskou možnou úroveň. Přes mobilní platformy je možné nejen jednoduchá digitální registrace, ale také možnost vkladů a výběrů na cestách, kontrola dění na trhu nebo jeho sentimentu a dalších ukazatelů.

Mobilní trading však může mít také své nevýhody, v některých případech je to právě rozhraní aplikace, to může pojmout pouze určité informace a některé prvky jsou tak dostupné pouze na webové platformě (pokud jí broker disponuje), jedná se například o grafy, analýzy nebo vzdělávací materiály.

Demo účty jsou důležité

Demo účet, taková drobnost, a přece je pro každého obchodníka nesmírně důležitá. Tento typ bezplatných účtů samozřejmě mohou využívat začátečníci pro lepší orientací na platformě, která v sobě v mnoha případech skrývá mnoho elementů a rozhraní, které nemusí vždy být zcela uživatelsky přátelské.

Demo účtů je však možné využívat mnohem hojněji také po seznámení nebo v případě pokročilých obchodníků. Demo účet je v mnoha případech téměř dokonalou kopií plného účtu, disponující virtuálními penězi a možnosti využívat dostupné funkce. To pro obchodníky představuje možnost otestovat nové strategie. Je proto dobré vybírat brokery u kterých není časově omezená možnost používání demo účtu nebo je jeho využití co nejdelší.

Napsat komentář