Srovnaní burz kryptoměn: Nejlepší možnosti pro ČR

směnárna kryptoměn

Pokudjste se rozhodli začítobchodování s kryptoměnami, budete si muset zvolit kryptoměnovou burzu. Tyto online platformy nabízí služby, které se zpravidlapodobajíslužbám burzovního makléře – poskytujívám nástroje k nákupu a prodeji digitálních aktiv, jako je Bitcoin, Ethereum čiDogecoin, a zároveň zabezpečují vaše transakce.

Při volběsprávné kryptoměnové burzy byste měli zvážit několik důležitých faktorů, jako jsou podporované měny, ceny, možnosti výběru a míra zabezpečení.

Nejznámější a nejpoužívanější kryptoměnovou burzou je Coinbase. Pro, která je dostupná ve většině zemí, včetně České republiky. Coinbase poskytuje silnézabezpečení a snadný nakup a prodej kryptoměn. Na směnárně je možné obchodovat s vice jak 50 různými digitálními aktivy. Ačkoli je uživatelsky velmi vstřícná a přehledná, účtuje si poměrně vysokou obchodní provizi a vysoký poplatek při nákupu platební kartou.

Hledáte-li levnější alternativu, měli byste vyzkoušet platformy eToro nebo Capital.com, které umožňující sociální obchodování s 0% provizí. Obě tyto směnárny se často řadí na seznam nejvřeleji doporučovaných kryptoměnových burz v České republice i v Evropě. Přední sociální obchodní platforma eToro je známá pro svou službu copy trading, nabízí širokou paletu výhod a školení v demo režimu.Capital.com je spolehlivá, komplexní a snadno dostupná kryptoměnová burza vhodná pro začátečníky. Je regulována několika renomovanými finančními organizacemi, čímž si získala statusbezpečného online brokera. Pro Capital.com je charakteristický nenáročný proces založení obchodního účtu, avšak jejich obchodní platforma i zákaznická podpora jsou dostupné výhradně v anglickém jazyce.

Kryptoměna

Mezi nejoblíbenější možnosti nákupu kryptoměn ve světě i v ČR patří i platforma Binance, největší burza kryptoměn podle objemu dostupná ve 14 jazycích, včetně češtiny. Binance je vhodná pro uživatele, kteří chtějí obchodovat nebo investovat do méně známých altcoinů. Nabízí širokou škálu kryptoměn a obchodních párů (Binance.US má méně obchodních párů než mezinárodní verze). Tato burza představuje zlatou střední cestu, neboť si účtuje nižší poplatky než jiné běžně používané burzy a obsahuje pokročilejší grafy. Nicméně je určena spíše pro pokročilejší uživatele a není podporována ve všech státech.

Napsat komentář